سه‌شنبه, 28 خرداد 1398
  • En
رو عنوان : رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران:
عنوان : دستیابی به تكنولوژی های كلیدی از طریق پروژه های پژوهشی یكی از گذرگاه های پویایی صنعت حفاری است
زير عنوان : رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران گفت: دستیابی به تکنولوژی های کلیدی از طریق پروژه های پژوهشی یکی از گذرگاه های روند توسعه و پویایی صنعت راهبردی حفاری در کشور است.
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ 
ساعت : ۱۴:۳۳:۲۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران
:


 دستیابی به تکنولوژی های کلیدی از طریق پروژه های پژوهشی یکی از گذرگاه های پویایی صنعت حفاری است

رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران گفت: دستیابی به تکنولوژی های کلیدی از طریق پروژه های پژوهشی یکی از گذرگاه های روند توسعه و پویایی صنعت راهبردی حفاری در کشور است .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران هادی محمدی در واکاوی فعالیت های این بخش از حوزه مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت، افزود: برخورداری از فناوری های نوین با طراحی و اجرای پروژه های پژوهشی علاوه بر نقش محوری در بومی سازی قطعات و تجهیزات پرمصرف، از نظر تکنولوژی محور بودن صنعت حفاری اهمیت ویژه ای دارد زیرا این صنعت در جهان با رشد تزایدی فناوری همراه است .

وی با بیان اینکه شرکت های دارای تکنولوژی صنعت حفاری همه روزه با همکاری مراکز علمی پژوهشی ، نسل جدیدی از تجهیزات این صنعت را به بازار عرضه می کنند، اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران نیز علاوه بر اینکه بکارگیری تکنولوژی های روز آمد را در دستور کار دارد، با ارتباط منسجم با دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور توانسته است بخشی از نیازمندی های این صنعت را پیرامون فناوری جدید بومی سازی نماید .

محمدی در همین ارتباط به همکاری و هم افزایی با اساتید، پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان در قالب پروژه های پژوهشی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی اشاره کرد و گفت: شرکت ملی حفاری ایران در این راستا با تدوین دانش فنی، طراحی و ساخت تجهیزات و سیستم ها به فناوری های مختلفی در این خصوص دست یافته و به نام خود ثبت نموده است .

 رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران افزود: از جمله این پروژه ها طراحی و ساخت سیستم سطحی نمودارگیری از چاه های نفت و گاز با همکاری پژوهشکده الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف، سیستم شبیه ساز کنترل فوران ثابت و قابل حمل با همکاری مرکز تحقیقات حفاری دانشگاه شهید چمران اهواز و ابزار درون چاهی نمودارگیری با همکاری پارک علم و فناوری خوزستان می باشد .

 وی تدوین مجموعه مقررات تخصصی صنعت حفاری  با همکاری دانشگاه صنعت نفت، طراحی و ساخت یونیت نمودارگیری از سیال حفاری (MUD LOGGING) با همکاری دانشگاه تهران، ساخت ابزار مکان یابی مغناطیسی برای هدایت حفاری  و جهت یابی حفاری (MWD) با همکاری دانشگاه امیرکبیر، طراحی و ساخت دستگاه  لوله مغری سیار با همکاری جهاد دانشگاهی را بخش دیگری از توفیقات حاصله در این حوزه برشمرد .

محمدی خاطر نشان کرد: هم اکنون نیز پروژه طراحی و ساخت  ابزارهای گاما، پالسر مثبت و جایرو  از مجموعه خدمات ویژه حفاری با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سیستم مخلوط نمایی سیمان و مواد پودری با دانشگاه شهید چمران اهواز و پروژه اصول جامع طراحی مهندسی حفاری ساخت چاه در ایران با دانشگاه صنعت نفت در مراحل آغازین اجرا قرار دارد.


نمایش تعداد بازدیدها : 262

بازگشت           چاپ چاپ         

پورتال شرکت ملی حفاری ایران

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0