Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

         

رو عنوان : متخصصان عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران موفق شدند
عنوان : تحقق افزون بر 32 هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز به روش افقی و جهت دار
زير عنوان : رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از انجام 32 هزار و 700 متر حفاری چاه های نفت و گاز به روش افقی و جهت دار در سال جاری از سوی متخصصان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.
تاريخ : 19/10/1395
پیوندها :
تعداد بازدیدها : 984
 
 

متخصصان عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران موفق شدند

تحقق افزون بر 32 هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز به روش افقی و جهت دار

 

 رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از انجام 32 هزار و 700 متر حفاری چاه های نفت و گاز به روش افقی و جهت دار در سال جاری از سوی متخصصان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهران عالیپور روز یکشنبه (19 دی ماه) در این باره گفت: این میزان حفاری با بهره گیری از دانش فنی و تجارب ارزشمند متخصصان این واحد عملیاتی بر روی 58 حفره صورت گرفت.

 وی افزود: حفاری به شیوه افقی و جهت دار در ردیف روش های روزآمد صنعت حفاری با فناوری بالاست که در زمان حاضر در ایران شرکت ملی حفاری بخش عمده ای از این خدمات را به شرکت های نفتی ارائه می دهد.

 عالیپور مغزه گیری را از شمار وظایف این اداره عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال تا کنون یک هزار و 377 متر مغزه گیری از مخازن نفت و گاز انجام شده است که این میزان در قیاس با دوره مشابه پارسال رشد 85 درصدی دارد.  

 رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: عملیات مغزه گیری از لایه های زمین با هدف تشخیص وضعیت و بازدهی مخزن صورت می گیرد و گزارش آن پس از آنالیزهای آزمایشگاهی، در اختیار واحدهای متقاضی گذاشته می شود.

 وی گفت: در مدت پیش گفته 10 مورد عملیات ویپ استاک (بازکردن پنجره) نیز توسط متخصصان این اداره انجام گردید که این تعداد در سال گذشته چهار مورد بوده است.

 عالیپور در زمینه بومی سازی تجهیزات و ابزار مورد نیاز در این واحد توضیح داد: در زمان حاضر طراحی و ساخت شماری ازتجهیزات مورد استفاده در حفاری افقی و جهت دار در قالب قراردادهای پژوهشی میان این شرکت و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با پیشرفت قابل ملاحظه ای در دست اجراست.

 رئیس اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران در پیوند با این مطلب به طراحی و ساخت مولتی شات اشاره که با  همکاری و نظارت متخصصان عملیات ویژه حفاری و پارک علم و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز محقق و پس از آزمایش های میدانی، در بخش های عملیاتی مورد استفاده قرار گرفته است.

 اداره عملیات ویژه شرکت ملی حفاری ایران با سابقه 25 ساله در زمان حاضر بالغ بر 200 کارشناس مجرب در اختیار دارد که  عملیات حفاری افقی و جهت دار را در مقاطع خاص راهبری می کنند.

 این شیوه حفاری به روال معمول در حفاری چاه های در حال فوران، حفر یک حلقه چاه با چند انشعاب، حفاری چاه های متعدد از یک دکل و حفاری در موقعیت های غیر قابل دسترس مانند مناطق مسکونی و گسل ها کاربرد دارد.

 


بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player